Ikarus RC fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PPZ

+3
Petr_N
PeZet
Leguan
7 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

PPZ Empty PPZ

Příspěvek pro Leguan Thu Nov 17, 2016 4:43 pm

PPZ. Kdy a kde ....


Naposledy upravil Leguan dne Thu Mar 30, 2017 2:02 pm, celkově upraveno 5 krát
Leguan
Leguan
Admin

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 16. 11. 16
Age : 51
Location : Praha

http://www.wildfoto.estranky.cz

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Listopadové PPZ

Příspěvek pro PeZet Thu Nov 17, 2016 4:56 pm

Ahoj páni piloti,
navrhuji se potkat v pátek 25.11.2016 na známém místě ve stejný čas.

Letu zdar!
PeZet
PeZet

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 17. 11. 16
Age : 65
Location : Praha 13

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro Leguan Thu Nov 17, 2016 5:04 pm

OK, tak vypadá, že se zadařilo Wink
25.11.2016 vyhovuje.


Naposledy upravil Leguan dne Fri Nov 18, 2016 2:57 pm, celkově upraveno 1 krát
Leguan
Leguan
Admin

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 16. 11. 16
Age : 51
Location : Praha

http://www.wildfoto.estranky.cz

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro Petr_N Fri Nov 18, 2016 9:50 am

26.11. Mě taky vyhovuje.
Petře, proč je ve vlákně PPZ ještě nové téma PPZ (Bol jsem z toho volajaký zmetený). Možná toto fórum vyžaduje mít ve vlákně další témata. Teď se pro každé PPZ založí dové téma, např. PPZ_201611, apod, ...?

Petr_N

Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 17. 11. 16
Age : 56

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro PeZet Fri Nov 18, 2016 9:55 am

Ahoj Petře,
mrkni na to datum je to 25 a ne 26, to je sobota.
Ten první příspěvek tam dal Honza na zkoušku???
Letu zdar!
Petr
PeZet
PeZet

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 17. 11. 16
Age : 65
Location : Praha 13

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro Petr_N Fri Nov 18, 2016 10:35 am

Díky, jasně, překlepnul jsem se. Počítám s Pa 25.11.

Petr_N

Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 17. 11. 16
Age : 56

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro Leguan Fri Nov 18, 2016 11:26 am

No dal jsem podle uvážení základní témata. Tam už je pak vlákno PPZ a to bych zachoval. Je to oproti staremu foru klasicke forum. Pripadne to mohu vse smazat, udelat jen zakladni tema např. Ikarusforum, a na vse by se zakladala vlakna. Ale myslim, ze takto je to prehlednejsi, zvlast az toho bude vic a clovek bude neco hledat.....

Leguan
Leguan
Admin

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 16. 11. 16
Age : 51
Location : Praha

http://www.wildfoto.estranky.cz

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro Pavel Sun Nov 20, 2016 10:43 pm

Ahoj, tak já jsme se také našel. Tentokráte nikam nejedu, tak zajdu na žejdlík. Mějte se všici hezky. Pavel
Pavel
Pavel

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 20. 11. 16
Age : 59

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro Petr_N Fri Nov 25, 2016 9:58 pm

Vánoční PPZ (vánoční zauzeni u Pepina)
17.12.2016 (So) v odpolednich hodinách (dobrovolníci od 12h) u Pepina v garáži. Topeni, gril a maso cca 1 kg na hlavu zajištěno. Zbytek vysluzky s sebou domů. Koupime už profesionalně naložené maso, piti každý s sebo, případně hospoda za rohem. Dalsi nápady a přihlášky na maso vítány...

Petr_N

Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 17. 11. 16
Age : 56

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro pepin Mon Nov 28, 2016 8:34 pm

Ahoj, dneska jsem předběžně uklízel v dílně, přezuvky přesto vyžadovat nebudu Very Happy

Chtělo by to ale se nějak domluvit kdo přijde aby se podle toho objednalo maso na uzení, nelze ho dokoupit na poslední chvíli, bo ho chci objednat už naložené právě na uzení od seriozní firmy, co nakládá profesionálně, ale roztápět udírnu kuli dvoum buřtum smysl nemá

teplo v dílně bude i kdyby uhodili třeskuté mrazy, vytápění tam mám víc, než dostatečné, takže žádný strach, že tam budeme sedět v zimnících.

teplotu v udírně budeme ovšem muset hlídat na teploměru v udírně, chtěl jsem to hlídat bezdrátově, pomocí čidla od frsky, bohužel jsem tunil až přespříliš a ve snaze udělat pro vysílač frsky, mimo vysílačku jednoduchý vlastní samostatný zdroj dopadlo přepolováním a vyhulením vysílače frsky.

Cenově si myslím, že odnesitelné maso na hlavu tak za 300-400kč jsem si pro sebe objednávával u kamaráda co před vánoci také udí a vždy jsem mu pak ještě v týdnu volal, jestli mu něco nezbylo, že bych si přikoupil.

určitě ale potřebuji vědět, kolik toho masa mám objednat.

pepin

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 19. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro Leguan Mon Nov 28, 2016 10:14 pm

Já se hlásím dobrovolně :-D Dorazím, jak jsme se domluvili... klidně už po ránu....
Leguan
Leguan
Admin

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 16. 11. 16
Age : 51
Location : Praha

http://www.wildfoto.estranky.cz

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro pepin Mon Nov 28, 2016 11:31 pm

OK, s roztápěním bych měl začít asi nejpozději v 10h

pepin

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 19. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro vlasta Thu Dec 01, 2016 10:54 pm

Pepine, potvrzuji účast. Na mojí hlavu bude stačit půl kila masa.
vlasta
vlasta

Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 26. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro pepin Fri Dec 02, 2016 12:15 am

ono jde o prd, kdyby se nás mělo sejít málo,mám od léta potuněný plynový gril o rychloudírnu , nic méně podařilo se mi nakonec rozchodit korektně s mojim stařičkým notasem i videoprojektor, takže nějaké jou tube dokumenty ww1--WW2 no probléma, teda pokud se mi nepodaří prosadit nějaké live koncerty Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

pepin

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 19. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro PeZet Fri Dec 02, 2016 12:36 pm

Ahoj Pepine,
já se také závazně hlásím, beru standardní porci masa, dorazím po dvanácté.

Letu zdar!
PeZet
PeZet

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 17. 11. 16
Age : 65
Location : Praha 13

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro Petr_N Fri Dec 02, 2016 4:38 pm

Ahoj, já bych si také závazně objednal nějaký kousek masa (klidně i menší)
Nevadilo by kdybych se případně nezúčastnil akce uzení, protože teď dojíždím o víkendech za mámou do nemocnice, tak nevím, jak to toho 17.12. časově dopadne.

Petr_N

Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 17. 11. 16
Age : 56

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro pepin Mon Dec 05, 2016 6:35 pm

Ahoj, v sobotu jsem cvičně zkusil s Leguánem zaudit a vyhnat z udírny pavouky, vyhnat pavouky se podařilo, zaudit moc ne, sice mi to čoudilo jak divý, ale teplota v udírně když se dařilo vylezla tak maximálně na 30 stupnu--sice studené uzení je to nejlepší, ale to by jsme si museli vzít na to uzení týdenní dovolenou, tudy fakt cesta nevedla.

no nic, v neděli jsem tedy zatopil znovu a přikládal dřevo jako do lokomotivy, to už bylo v pohodě--50-80 stupnu, ale spotřeba dřeva jak jsem zvyklý z mé rychloudírny na RAné fakt šílená, tak jsem zavolal Sobovi, co má také udírnu--jak že to tedy je a zda nedělám něco špatně , jen se smál, že tak to prostě je, chceš udit, no tak tam fedruješ dřevo jako divej .

cvičně jsem udil kuřata , jeden špalek libovějšího masa , klobásu a buřty, žádný nakládání, jen jsem maso a kuřata napíchal česnekem a okořenil kořením.

výsledek jsem dal ochutnat synkovi--prej to bylo luxusní---já to jak se motám okolo toho čoudu celý den nejsem schopný posoudit, bo jestli mám na něco po tom šmrdlání okolo toho kouře chut, tak je to spíš nějaký dortík z cukrárny a kakao , navíc kuře má z udírny když se drží teplota dole vždy gumovou kuži a u kostí je trochu krvavé, takže ho to chce dopíct v klasické troubě.

nic méně už tedy vím opravdu jak na to tady v té serioznější udírně s kouřovodem, takže by to mělo toho 17 tého klapnout.

teplo v dílně je, žádný smrad z plynových topení co tam mám Honzovi ani jeho Radce nevadil, jen je mě potřeba když si zapálím cigáro vyhnat z dílny, jak jsem tam zvyklej čudit, tak mi to nedochází , že tím někomu smrdím a zahuluju to tam, to je mě potřeba opravdu vyhnat.

jinak Honza mi pomohl rozchodit přez notas videoprojektor, tak mužeme kulisově bud hltat válečné you tube dokumenty, nebo prolejzat ikarusácké fotoalba.

http://pepin65.rajce.idnes.cz/PPZ_zauzeni_2016/#

pepin

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 19. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro pepin Mon Dec 05, 2016 8:39 pm

ted jsem mluvil s Jirkou Michálkem a Jirkou Bartošem, dorazí taky, Bossák vás pozdravuje, když to trochu pujde, dorazí taky

pepin

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 19. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro Petr_N Tue Dec 06, 2016 3:01 pm

No, já si pamatuji uzení mlhavě jako malej kluk, když udil děda domácí vepřový. Nikdy s teplotou nebyl problém (ale tehdy teploměry nebyly). Měli jsme zakryté ohniště/pec u země, šikno v zemi vedl krátý komín do boční dřevěnně udírny se zděnou podsadou. Myslím, že brzy ráno pořádně udírnu roztopil měkkým dřevem a pak teplotu udržoval předehřátými tvrdými polínky (měli jsme hodně švestek). Občas mě museli krotit, abych tam moc nepřikládal, aby to do komína nechytlo plamenem a dokonce jsme ohniště někdy regulovali vodou. Maso bývalo hotové až kolem 6h navečer.

Petr_N

Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 17. 11. 16
Age : 56

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro pepin Tue Dec 06, 2016 10:11 pm

Ted už s tím Petře taky nemám problém, mě jen zarazilo, že v té seriozní udírně je fakt nutné ji ládovat dřevem jak lokomotivu, když udim na Rané v té mojí grilo udírně, v pohodě to dám s pár odřezky ušlechtitého dřeva položeného na dřevěné uhlí, nebo brikety, to samé, jak jsem pořešil plynový gril, kde na vedlejším hořáku pálím v hrnci piliny a vzduchovadlem to ženu do toho grilu--to na tom srazu předvedu, bo to mi přijde naprosto pohodové, jak nejjednodušeji oudit, i když to samozřejmě není klasické uzení, ale na takové--hrc prc--ouzení --začmoudění bez vobštrukce a nějakých složitostí mi to přijde naprosto super a se spotřebou pár hoblovaček.

pepin

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 19. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro pepin Fri Dec 09, 2016 7:03 pm

Ahoj, s řezníkem jsem mluvil, mám mu cinknout ve středu a domluvit kolik a čeho--jako libovější doporučoval krkovici a plecko, v pátek mi to přiveze bydlí taky v Řeporyjích.

kdybych na někoho zapoměl, tak se připomente--Leguán-Vlasta, P Zápařka -P Novák-J Bartoš-J Michálek a já.

Pro Vlastu tady mám k pití spoustu ruzných zelených sypaných čaju.

pepin

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 19. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro pepin Sun Dec 18, 2016 6:06 pm

kluci, pošlete mi prosím kdo jste fotili při uzení na mobil fotky přez uschovnu, já měl na fotáku navolený nějaký režim a skoro všechny fotky mám modrý.

pepin

Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 19. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro PeZet Mon Dec 19, 2016 10:11 am

Ahoj Martine,
perfektní akce, která si zasluhuje stát se tradicí. A masíčko jedna báseň. Co se týče fotek, tak já žádné nemám.
Letu zdar!
PeZet
PeZet

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 17. 11. 16
Age : 65
Location : Praha 13

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro Petr_N Mon Dec 19, 2016 10:27 am

Ahoj Martine,
byla to super vydařená akce. Maso výborný, dnes jsem přinesl kousek na tenko nakrájené studené plece do kanclu. Společně s okurkami a chlebem nám to pěkně nadráždilo chuťové buňky. Garáž útulná, videoprojekce, hudba, vánoční výzdoba zahrady, ... (škoda že ty holky odešly už tak brzy dopoledne :-) ). Jsem taky pro pravidelné opakování.
Nějaké použitelné fotky v mobilu mám - uložím a pošlu odkaz.
P.

Petr_N

Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 17. 11. 16
Age : 56

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro Leguan Tue Dec 20, 2016 12:51 pm

Posli me Martine ty svoje zkusim ti je barevne srovnat.... Wink
Leguan
Leguan
Admin

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 16. 11. 16
Age : 51
Location : Praha

http://www.wildfoto.estranky.cz

Návrat nahoru Goto down

PPZ Empty Re: PPZ

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru